Відтепер повідомляємо про початок будівельних робіт онлайн

Повідомляємо про початок будівельних робіт онлайн | CADASTRE.UA

Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ) спільно з Держагентством з питань електронного уряду, Міністерством юстиції України та координатором проектів ОБСЄ в Україні 19 липня презентували оновлену електронну послугу з подачі повідомлення про початок будівельних робіт.

Це перша повністю автоматизована послуга, яка буде здійснюватися онлайн, без втручання посадових осіб. Повідомлення про початок будівельних робіт стосується об’єктів, які допустимо зводити на підставі будівельного паспорта – це індивідуальні житлові будинки, садові і дачні будинки висотою не більше двох поверхів (площею не більше 300 кв. М), а також господарчих будівель і споруд, зокрема, гаражів, розташованих на присадибних, дачних і садових земельних ділянках.

За інформациєю ДАБІ, в 2017 році на основі будівельного паспорта було розпочато 51 тис. будівництв, а це 75% загальної кількості документів декларативного характеру про початок будівельних робіт.

“Завдяки сучасним технологіям нам вдалося першими в Україні запустити е-послугу без втручання посадової особи. Дані з повідомлення автоматично потрапляють до реєстру. Громадяни, які будують, на 100% будуть захищені від зловживань як з боку держслужбовців, так і з боку недоброчесних забудовників” , – вважає голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Олексій Кудрявцев.

Отже, тепер внесення даних здійснюється повністю автоматично. Раніше, незважаючи на декларативний характер послуги, повідомлення підлягали попередньому розгляду співробітниками відповідних органів влади.

Але основним поліпшенням стала синхронізація з Держреєстру прав на нерухоме майно Мін’юсту. Тепер при заповненні електронної форми немає необхідності вносити всі дані про свою земельну ділянку самостійно. Досить зазначити кадастровий номер і натиснути на кнопку “Запитати дані”, вся інформація відобразиться в електронній формі автоматично. Це мінімізує можливість зробити помилку при заповненні електронної форми. А найголовніше – електрона взаємодія з реєстром Мін’юсту мінімізує ризики махінацій з боку нечесних громадян.

Джерело: ДАБІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *