В українському суді вперше захистили право на продаж землі

В українському суді вперше захистили право на продаж землі | CADASTRE.UA

В судовому реєстрі з’явилась справа, в якій українець вперше захистив своє право розпоряджатися землею, посилаючись на рішення Європейського суду з прав людини.

Відмічено, що прокурор звернувся до суду з вимогою визнати обмін землі недійсним у зв’язку з мораторієм, однак в цьому йому було відмовлено.

“При розгляді справи суд посилається на висновки Європейського суду з прав людини у справі Зеленчук і Цицюра проти України, ст.14 Конституції України та норми цивільного та земельного законодавства України, які регулюють правовідносини, що виникли у справі”, – зазначено в рішенні суду.

Заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення, так званий мораторій, було введено в 2001 році. З 2002 року він почав діяти як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, після чого парламент неодноразово його продовжував.

В грудні 2017 року Верховна Рада України продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського значення до 1 січня 2019 року.

За матеріалами: Opendatabot та Новое время

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *