В Україні обмежили будівництво за містом відповідно до нових ДБН

В Україні набули чинності нові державні будівельні (ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій»), які обмежують максимальну висоту житлового будівництва в залежності від класифікаціі населених пунктів і чисельності населення у них, за повідомленням прес-служби Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, зазначив, що «якщо подивитися статистику, то Київська область, наприклад, щороку вводить в експлуатацію біля 2 млн квадратних метрів житла, в той час як Київ – 1,5-1,6 млн. Тобто активне будівництво ведеться в передмістях. Сільська місцевість забудовується як у містах, хоча не має для цього достатніх інженерних комунікацій, не вистачає соціальної інфраструктури. І ще один важливий критерій – безпека. Я маю на увазі, коли будуються 25-30 поверхові будинки, то відсутня пожежна безпека, адже в регіонах немає можливості ліквідувати пожежу в таких висотних будівлях. Ці території не можуть розвиватися так. Тому, щоб гармонізувати простір, планувати подальший розвиток населених пунктів, враховуючи можливості їх інфраструктури, у нових містобудівних ДБН ввели обмеження щодо житлової забудови населених пунктів залежно від їх класифікації та кількості населення, що проживає».

Згідно з ДБН:

  • сільські населені пункти з чисельністю до 1000 осіб — виключно садибна забудова
  • сільські населені пункти понад 1000 осіб — садибна забудова та багатоквартирні будинки висотою до 12 м (до 4-х поверхів включно)
  • селища міського типу – висотність багатоквартирної житлової забудови до 15 м (до 5 поверхів включно)
  • містах з чисельністю до 50 тисяч – висотність багатоквартирної житлової забудови до 27 м (до 9-ти поверхів включно)
  • міста з населенням 50-100 тисяч  – висотність багатоквартирних будинків до 48 м (до 16-ти поверхів включно).
  • міста з чисельністю понад 100 тисяч висотність багатоквартирних будинків встановлюється документацією з просторового планування.

Висота визначається без врахування шатрової покрівлі у разі її влаштування.

У разі будівництва на складному рельєфі висота визначається із врахуванням цокольного поверху.

Ознайомитися із Новими ДБН можна за посиланням: ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій»

Відповідно повідомлення прес-служби Мінрегіону

ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій»
ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *