Сертифікованим землевпорядникам буде надано статус Державних кадастрових реєстраторів

На офіційному веб-порталі Верховної Ради України став доступним текст законопроекту № 2194 «Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин».

Окрім базових умов щодо ринку землі, про які ми писали раніше, законопроектом пропонується в 2020-2021 роках запровадити пілотний проект щодо надання сертифікованим інженерам-землевпорядникам статусу державних кадастрових реєстраторів для внесення відомостей до Державного земельного кадастру. Пропонується надати можливість подавати заявку про внесення відомостей до ДЗК в електронній формі, а документація із землеустрою буде перевірятися лише на фінальному етапі під час реєстрації ділянки.

Для уникнення накладок пропонується запровадити програмне забезпечення для можливості сертифікованим інженерам-землевпорядникам здійснювати безоплатну автоматизовану перевірку знаходження в межах земельної ділянки, що передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини, до подання заяви про державну реєстрації такої земельної ділянки.

У разі порушень прав та інтересів фізичних або юридичних осіб, держави або територіальних громад рішення сертифікованих інженерів-землевпорядників про внесення відомостей до ДЗК можуть бути скасовані центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кадастрової діяльності та геоінформаційних даних, або судом.

Також прямий доступ до кадастру буде надано органам місцевого самоврядування. Буде передбачено спрощений порядок визначення меж громад за умови погодження із суміжною громадою.

Документація із землеустрою та відомості щодо оцінки земель стануть публічними.

Буде змінено склад Кваліфікаційної комісії: замість десяти представників Держгеокадастру будуть п’ять висококваліфікованих сертифікованих інженерів-землевпорядників та/або сертифікованих інженерів-геодезистів, які делегуються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кадастрової діяльності та геопросторових даних.

Більш того, шляхом внесення змін до Закону України “Про державні нагороди України” пропонується додати нагороду “Заслужений землевпорядник України”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *