Рада прийняла закон про новий тип містобудівної документації

Верховна рада України прийняла в першому читанні законопроект №2280 з приводу планування використання земель, що передбачає введення нового типу містобудівної документації. Громади та ОТГ отримають право затверджувати містобудівну документацію, не обмежуючись лише територіями своїх населених пунктів.

Завдяки цьому закону буде врегульовано питання планування розвитку громад, складання містобудівної документації, спрощення зміни цільового призначення тощо. Проектом передбачено:
– врегулювання питань встановлення меж громад;
– створення можливостей для комплексного просторового планування територій, що скасовує необхідність розроблення декількох (споріднених за змістом) видів містобудівної та документації із землеустрою;
– створення умов для формування електронної картографічної основи для планування території;
– забезпечення реального зв’язку програм соціально-економічного розвитку із документацією із просторового планування;
– створення прозорого та неконфліктного механізму врахування громадських та приватних інтересів через прозорі громадські обговорення.

Документом також передбачається можливість складання схем територіального планування території громади як інструмента комплексного управління в галузі використання земель громади, встановлення їх призначення, зонування території та визначення напрямків її збалансованого розвитку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *