Прийнято в першому читанні проект закону “Про національну інфраструктуру геопросторових даних”

Верховна рада України прийняла у першому читанні проект закону №2370 “Про національну інфраструктуру геопросторових даних”, за котрий проголосували 322 депутати. Документ, що допоможе зробити сферу більш прозорою та ефективною, повністю розроблено Офісом ефективного регулювання.

Документом пропонується встановити правові основи діяльності по створенню, функціонуванню та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних; визначити принципи створення і розвитку національної інфраструктури геопросторових даних.

В законопроекті передбачена організація постійної інформаційної взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Часто їхні геопросторові дані дублюють одне одного, а законопроєкт дозволить узгодити між собою та взаємодоповнити дані у реєстрах.

Планується відкриття в Інтернет тих даних, які досі були у обмеженому доступі. Серед яких: дані про координати меж адміністративно-територіальних одиниць, обмежень у використання земель (територій), земельних ділянок, червоних ліній забудови тощо.

“Фінансування робіт зі створення, функціонування і розвитку національної інфраструктури геопросторових даних пропонується здійснювати за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів установ, організацій і підприємств, замовників робіт відповідно до укладених договорів та інших джерел, не заборонених законом”, – зазначено в пояснювальній записці данного законопроекту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *