Президент продовжив мораторій на продаж сільськогосподарських земель до 2020 року

ПРЕЗИДЕНТ ПРОДОВЖИВ МОРАТОРІЙ НА ПРОДАЖ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ ДО 2020 РОКУ | CADASTRE.UA

Президент України Петро Порошенко підписав закон № 2666-VIII про продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Про це свідчать дані на сайті Верховної Ради.

Відповідно до закону, заборона на продаж землі триватиме до 1 січня 2020 року.

Вперше мораторій був введений в 2001 році. З 2002 року мораторій почав діяти як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, після чого Верховна Рада неодноразово його продовжувала.

20 грудня 2018 року парламент в черговий раз продовжив заборону на продаж землі до 1 січня 2020 року.

Один з основних кредиторів України Всесвітній банк виступає за зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. У травні Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив, що абсолютна заборона в Україні на купівлю і продаж земель сільськогосподарського призначення порушує Європейську конвенцію з прав людини.

В кінці січня 2019-го з проханням не підписувати закон про мораторій до президента звернулося Мінекономрозвитку. Зокрема, в МЕРТ відзначили, що, за оцінками Світового банку, введення ринку землі створило б можливість для зростання ВВП щорічно на додаткових 0,6-1,6 в.п. і дозволило б залучати близько $ 1,5 млрд додаткових інвестицій в рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *