Президент підписав закон “Про колективну властність землі”

Президент підписав Закон "Про колективну властність землі" | Cadastre.ua

Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні” визначає, як використовувати і розпоряджатись землею сільськогосподарського призначення.

Наприклад, фермерам дозволяється використовувати угіддя для ведення товарного сільгоспвиробництва без зміни їх цільового призначення. Також власники отримують право обмінюватись земельними ділянками.

Закон “про колективну власність землі” має на меті полегшити вирішення питань щодо колективної власності на землю, запобігти рейдерству та спростити обмін земельними ділянками в єдиному масиві.

Зокрема, норма передбачає право на оренду польових доріг, не обмежуючи при цьому доступ інших орендаторів до земельних ділянок.

Відповідно до цього закону, українці матимуть можливість обмінювати земельні ділянки державної і комунальної власності, розташовані у масиві земель сільськогосподарського призначення та рівноцінні земельні ділянки приватної власності у тому ж масиві.

На законодавчому рівні встановлюється порядок обернення права колективної власності на землю на право приватної та комунальної власності. Також відтепер ініціювати інвентаризацію земель може хто завгодно – власники, орендатори земель або сільська рада. Крім цього, за умови відкриття ринку землі право оренди чи суборенди не забороняє продавати земельну ділянку.

Цей закон набуває чинності з 1 січня 2019 року.

Також цим законом завершується приватизація землі в Україні. Фактично, у  законі вказана кінцева дата – це 1 січня 2025 року, до якої усі власники паїв повинні завершити реєстрацію права власності на нерухоме майно.

За матеріалами: Новое Время

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *