Відтепер XML-файли перевірятимуться автоматично

Держгеокадастр розробив новий сервіс для сертифікованих інженерів-землевпорядників щодо перевірки обмінного файлу на його правильність та валідність.

Головною перевагою нового функціоналу є можливість значно скоротити кількість відмов у державній реєстрації земельних ділянок, адже, як відомо, понад 60% відмов наданих у результаті їхнього розгляду, стосуються саме зауважень щодо правильності заповнення та валідності обмінного файлу.

Тепер під час подачі документу для реєстрації земельної ділянки, файл XML автоматично перевірятиметься програмою з урахуванням вимог до змісту, структури та технічних характеристик електронного документа, зазначених у додатку 1 до Порядку ведення Державного земельного кадастру, а потім ви отримаєте зворотний зв’язок із переліком наявних помилок.

Новий сервіс доступний на порталі електронних послуг Держгеокадастру – https://e.land.gov.ua.

Крім того, при подачі електронної заяви на державну реєстрацію земельної ділянки передбачена можливість зробити посилання на протокол перевірки обмінного файлу. Також є можливість по QR коду перевірити валідність файлу.

Як зазначається в Держгеокадастрі, до відкриття координат – середня кількість відмов по країні була 28 %. Після їх відкриття – 14%. Перевірка зменшить ще більше, очікується до 4%.

Довідково інформуємо

Обмінний XML файл – це електронний документ, на основі якого вносяться відомості в систему Державного земельного кадастру, він формується та підписується електронним цифровим підписом сертифікованого інженера-землевпорядника.

XML файл на земельну ділянку містить в собі відомості про земельну ділянку, а саме: координати межі ділянки, площу, розміри сторін, цільове призначення, наявні обмеження у використанні земельної ділянки, документацію, на основі якої було створено ділянку, кадастровий номер та особу розробника цього обмінного файлу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *