Нові райони України: карти + склад

Нагадаємо, що на минулому тиждні, Верховна Рада більше ніж утричі скоротила кількість районів та суттєво збільшила їхні розміри. В Україні буде 136 нових районів замість існуючих 490.

Щодо кожного району тривали довгі дискусії між містами та вже колишніми райцентрами.

Прихильники змін кажуть, що стара система районування була створена ще у радянські часи і не відповідає потребам сучасності. Через неї, зокрема, є дисбаланс між районами за розмірами та економічним потенціалом.

Так само стара система районів не враховує реформу децентралізації, яка триває в Україні з 2014 року, та утворення об’єднаних територіальних громад (ОТГ) з більшим фінансуванням.

Відповідно до адміністративно-територіальної реформи, нові райони утворюють для організації системи державної виконавчої влади. У районах діятимуть РДА, поліція, фіскальні органи, Дергеокадастр, Держстат та ін., а також прокуратура та суди. Усі адміністративні та соціальні послуги для мешканців надаватимуть у громадах. Тому «страшилки» про те, що за довідками доведеться їхати за 100 км до нового райцентру, автори реформи називають перебільшеними. Адже довідки люди зможуть отримувати в ЦНАПах у своїх ОТГ.

З повним складом та картами районів, ви можете ознайомитись: тут

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *