На сайті Верховної Ради опубліковано остаточну версію закону про ринок землі

Законопроект №2278-10, поданий з правками до другого читання, передбачає заборону іноземцям набувати право власності на земельні ділянки – заборона втратить чинність за умови схвалення продажу землі іноземцям на загальному референдумі.

Загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення, згідно з документом, у власності громадянина не може перевищувати 10 тисяч гектарів (у проекті закону що був ухвалений в першому читання 210 тис га). Те ж саме стосується і юросіб (крім банків і кредитних установ).

Право власності в будь-яких випадках (навіть за умови схвалення на референдумі) забороняється:

  • юрособам, учасниками або бенефіціарами яких є іноземці – на землі державної та комунальної власності, а також землі, виділені власникам паїв, і які розташовані ближче 50 км від держкордону України (крім держкордону, який проходить по морю);
  • юрособам, учасниками або кінцевими бенефіціарами яких є громадяни РФ;
  • особам, які належали або належать до терористичних організацій;
  • юрособам, учасниками або бенефіціарами яких є іноземні держави;
  • юрособам, де неможливо встановити кінцевого бенефіціара;
  • юрособам, бенефіціари яких зареєстровані в офшорних зонах;
  • фізичним і юридичним особам, щодо яких застосовані санкції;
  • юрособам, зареєстрованим в державах, включених у список тих, які не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом.

Право власності на земельні ділянки зможуть отримати кредитні установи та банки в порядку звернення стягнення на них як предмет застави. Такі земельні ділянки повинні бути відчужені вищезгаданими установами на торгах протягом двох років з дня набуття права власності.

Володіти землею сільськогосподарського призначення можуть територіальні громади, держава, звичайні українці і юридичні особи, які зареєстровані законодавством України (якщо їх учасниками є громадяни України / держава / територіальні громади).

Верховна Рада України вже 14 січня 2020 року може проголосувати за ринок землі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *