“Мораторій на продаж землі – порушення прав людини” – Європейський суд

Мораторій на продаж земель - порушення прав людини ЄСПЛ | CADASTRE.UA

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав мораторій на продаж сільськогосподарських земель в Україні порушенням прав людини. Це зазначено в прес-релізі ЄСПЛ.

“Абсолютна заборона в Україні на покупку і продаж сільськогосподарських земель призвела до порушення прав людини, уряд повинен прийняти більш збалансований закон”, – йдеться у ньому.

Звертається увага, що в травні європейський суд виніс постанову у справі Зеленчук і Цицюра проти України. Йдеться про скарги жителів Тернополя та Івано-Франківська на мораторій на продаж сільськогосподарських земель, які заявляли про порушення їх майнових прав у якості власників таких ділянок.

ЄСПЛ зазначає, що Україна розподіляла землі сільськогосподарського призначення людям, які раніше працювали в колгоспах, але при цьому влада ввела заборону на продаж таких земель.

Уряд стверджував, що цей захід завадила концентрації землі в одних руках. Крім того, суд встановив, що держава не визначила справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та правом власності заявників.

Суд постановив, що уряд повинен вжити законодавчих заходів для забезпечення належного справедливого балансу для власників сільськогосподарських земель.

При цьому ЄСПЛ підкреслює, що це рішення суду не означає вимоги до України негайно ввести необмежений ринок продажу сільськогосподарських угідь. Суд не присудив заявникам грошову компенсацію.

Заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення, так званий мораторій, був введений ще у 2001 році. З 2002 року він почав діяти як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, після чого парламент неодноразово його продовжував

У грудні 2017 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.

Джерело: Українські новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *