Мінагро визначили ключові критерії відкриття ринку землі

Мінагро визначили ключові критерії для відкриття ринку землі | Cadastre.ua

Міністерство аграрної політики та продовольства України в розробленій концепції ринку землі передбачило, що операції з купівлі землі сільськогосподарського призначення у приватну власність зможуть лише громадяни України.

При цьому іноземні громадяни та особи без громадянства не матимуть права на купівлю земель сільськогосподарсьокого призначення.

Базові пункти концепції встановлюють також наступні принципи:

– Передбачено встановлення граничних розмірів земель сільськогосподарського призначення, які можуть знаходитися у власності однієї особи і антиспекулятивних механізмів (утримання державного мита) у випадку продажу земельної ділянки впродовж перших трьох років;

– Дійсним користувачам гарантується збереження земельного банку у випадку зміни власника земельної ділянки;

– Вводяться цінові індикативи на земельні ділянки впродовж перших двох років після відміни мараторію на рівні не нижче нормативної грошової оцінки. Ціни всіх операцій купівлі/продажу, по яких реєструються права власності, підлягають держреєстрації, що дозволить НБУ проводити регулювання ринку іпотеки;

– Створюються преференційні умови для покупки землі невеликими гравцями, в першу чергу – фермерськими господарствами, в тому числі, через механізм частвокового гарантування кредитів.

В Міністерстві відзначають, що враховуючи рекордну політизованість питання ринку землі в Україні і існуванню в суспільстві багатьох міфів, які свідомо культивуються деякими політиками, урядова команда при підтримці міжнародних донорів, інститутів та громадських організацій проводять послідовну кампанію по зміні громадської думки відносно ринку землі в Україні.

За матеріалами: Новое Время

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *