Ігор Райков про надлишковість процедур при оформленні земельної ділянки

Ігор Райков про надлишковість процедур при оформленні земельної ділянки | CADASTRE.UA

Ігор Райков, власник INGER Grad, головний редактор Cadastre.ua про те, як надлишковість процедур при оформленні земельної ділянки породжує корупцію.

В нашій країні склалася напрочуд трагікомічна ситуація: – «Щоб уникнути покарання за хабар, потрібно дати хабар». Насправді ми всі знаємо, що таке корупція. Корупція – це не причина, а наслідок. Наслідок незрозумілих, заплутаних, не потрібних процедур. Знаходячись всередині процесу, ми не можемо подивитись на нього з гори і проаналізувати доцільність всіх цих процедур.

Сьогодні при оформленні земельної ділянки одну й ту саму роботу одночасно виконують дуже багато однакових органів, що створює додаткову бюрократію і затягує час.

Якщо ми спростимо цю процедуру, теж саме стосується погоджень, реєстрацій Держгеокадастру, архітектури, якщо ми опублікуємо інформацію про категорії земель, про користувачів, якщо ми відкриємо дані містобудівної документації – це якісно покращить роботу сертифікованому інженеру-землевпоряднику.

За останні 14 років найбільшими революційними кроками були:

  • В 2009 році відміна технічної документації для переоформлення прав на землю.

Ми мали робити технічні документації при купівлі-продажі та переоформленні землі, і у нас як у розробників насправді частково зникла робота. Проте, нічого страшного не відбулося.

  • Та в 2012 році відміна погодження при оформленні ділянки під забудову аж п’яти обов’язкових інстанцій: санітарно-епідеміологічна станція, екологія, культура, архітектура та Держгеокадастр. Зараз два обов’язкових узгодження: Держгеокадастр та архітектура (екологія і культура тільки на вимогу на землях заповідного фонду, або історико-культурного призначення).

Тому пропозиції, викладені в «Зеленій книзі», яку пропонують до розгляду Олег Пілат і Офіс ефективного регулювання, дозволяють спростити процес погодження документації.

Детальніше у відео:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *