Головний редактор Cadastre.ua Ігор Райков на конференції «Просторове планування. Як будуть розвиватися громади?»

Ігор Райков на Конференції "Просторове планування.Як будуть розвиватися громади"

31 січня 2019 року в рамках спільного проекту BRDO та Мінрегіону «Відкрите просторове планування», за підтримки Посольства Нідерландів в Україні, відбулася конференція «Просторове планування. Як будуть розвиватися громади?».

Ігор Райков, власник INGER grad, головний редактор Cadastre.ua та засновник Школи професійного девелопменту Urbanland.pm про ключові засади просторового планування та перспективи розвитку школи професійних девелоперів.

“Просторове планування – це інституційний документ, інструмент в рамках якого можна аналізувати неконфліктне і ефективне використання конкретних територій. Задача такого інструменту – дати нам можливість ефективно взаємодіяти один з одним”, – зазначає Ігор.

Школа професійного девелопменту Urbanland.pm вчить девелопера відповідально підходити до керування девелоперськими проектами. На осінь ми запланували нову програму для органів місцевого самоврядування і державної влади. Ми наберемо групу топ-менеджерів з департаментів земельних ресурсів, архітектури, міськихта обласних державних адміністрацій. Наша головна ціль – донести: “Як ефективно керувати територіями, щоб ті ж девелопери та інші зацікавлені сторони, могли робити якісний продукт по розвитку територій”.

Ігор, виділяє чотири основних тези, щодо просторового планування:

“Перед тим, як планувати, потрібно порахувати!”

  1. Інвентаризація земель. Коли все буде пораховано – дані будуть відкриті і махінації стануть неможливі.
  2. Перетворити містобудівну документацію та документи просторового планування на місцеві правила регулювання забудови, замість жорстких регламентів та правил, якими вони є на данний час, що призводить до консервації та занепаду окремих територій.
  3. Ми маємо забрати механізм затвердження і розвитку території від органів місцевого самоврядування (депутатів) та передати його громадам та місцевим жителям. За прикладом Європи, де рішення приймаються громадськими слуханнями та мікрореферендумами.
  4. Розвиток джентрифікації. Зарахунок підвищення цін на житло в центрі, підприємці та девелопери починають розвивати менш привабливі райони та території навколо міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *