ДБН Б.2.2-12:2019 “Планування та забудова територій” набрав чинності

1 жовтня набрав чинності новий ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій», який було затверджено Наказом Мінрегіону від 26 квітня 2019 року №104.

Зазначено, що державні будівельні норми 2019 року розроблені на заміну ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій». Проте фактично вони доповнюють норми 2018 року та діють на заміну ДБН 360-92** і містять багато принципових змін для покращення життя людей, підвищення вимог безпеки, надійності, електро-, вибухо- та пожежобезпечності, енергоефективності або доступності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Зокрема було введено нові поняття:

– «блакитні лінії» – обмеження висотності та силуету забудови;

– «зелені лінії», які визначають межі ландшафтних та рекреаційних територій, на яких заборонено будівництво;

– «жовті лінії»: обмеження зон можливих завалів житлової, промислової та громадської забудови, розміщеної вздовж магістральних вулиць, по яких проводиться евакуація населення у разі надзвичайних ситуацій.

Також ДБН 2019 року встановлює обмеження щільності забудови, яке забороняє її підвищення у декілька разів;

впроваджує обов’язкове будівництво дитячих садків і шкіл та збільшення майданчиків для відпочинку і спорту в житловій забудові;

забороняє розміщення багатоквартирних (секційних) будинків в кварталах садибної забудови;

зобов’язує забудовників забезпечувати безбар’єрний доступ маломобільних груп населення до будівель та забороняє паркування всередині житлових кварталів тощо.

Повний текст ДБН можна переглянути та завантажити на сайті ДП “ДІПРОМІСТО”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *