Дайджест тижня 14 – 21 травня 2018

Дайджест тижня CADASTRE.UA 14 травня - 21 травня 2018 року

1. З 1 липня 2018 доступ до реєстрів буде можливим виключно з використанням ЕЦП

З 1 липня 2018 року доступ до єдиних та державних реєстрів Міністерства юстиції України буде можливим виключно з використанням захищених носіїв особистих ключів електронного цифрового підпису. Ці зміни вводяться з метою виконання вимог до здійснення інформаційного обміну з юридичними особами (для вчинення правочинів, надання адміністративних послуг та інших послуг в електронній формі, здійснення інформаційного обміну).

Відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис» захищеним носієм особистого ключа є надійний засіб електронного цифрового підпису, який призначений для зберігання особистого ключа та має вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на нього даних від несанкціонованого доступу, безпосереднього ознайомлення із особистими ключами та їх копіюванням.

http://www.ukrainepravo.com/news/ukraine/z-1-lypnya-dostup-do-reyestriv-min-yustu-bude-dostupnyy-lyshe-z-zakhyshchenymy-nosiyamy-yetsp-/

2. Офіс Ефективного Регулювання (BRDO) запрошує до обговорення щодо змін до законопроектів №7123 та №6577

Офіс Ефективного регулювання звертає увагу на проблему дотримання національних стандартів у галузі будівництва, адже вони обов’язкові, якщо на них є посилання у нормативно-правових актах, договорах та будівельних нормах (ДБН та ГБН), у всіх інших випадках стандарти є добровільними до застосування.

Прийняття існуючих редакцій законопроектів №7123 та №6577 призведе до абсолютної добровільності стандартів у галузі будівництва, відсутності відповідного контролю, погіршення якості проектної документації та, як наслідок, зниження рівня безпеки будівельних об’єктів.

Експерти BRDO спільно з будівельною спільнотою напрацювали зміни до законопроектів №7123 та №6577, якими запропоновано виважений підхід до застосування стандартів у галузі будівництва.

Застосування стандартів має стати обов’язковим у разі якщо у будівельних нормах є посилання на національні стандарти які стосуються розрахунків і методів проектування та процесів виконання будівельних робіт. Такий підхід є міжнародною практикою та спрямований на гарантування державною безпеки будівельних об’єктів.

Відгуки до документів можна залишити під матеріалом за посиланням впродовж двох тижнів: http://brdo.com.ua/news/zaproshuyemo-obgovoryty-zminy-zakonoproektiv-7123-ta-6577/

3. Наказом Мінагрополітики затверджено уніфіковану форму акту державного контролю, щодо виконання вимог законодавства у сфері топографо-геодезичної діяльності

Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 30.03.2018  № 177 «Про затвердження уніфікованої форми акта, що складається за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності».

Наказом затверджено уніфіковану форму акта, що складається за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності.

Станом на 21.05.2018 не набрав чинності.

http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0492-18

4. Мінрегіон вводить «жовті лінії» обмеження забудови

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, вводить нові лінії обмеження забудови — «жовті лінії», що визначають межі максимального розповсюдження завалів житлової, громадської та промислової забудови у разі їх руйнування та можливих надзвичайних ситуацій. Відповідні зміни містяться у новому ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій».

Лев Парцхаладзе на своїй сторінці зазначив: «Для посилення безпеки людей у разі надзвичайних ситуацій ми ввели нові лінії обмеження забудови — «жовті лінії». Вони необхідні для того, щоб унеможливити перекривання великих доріг та автошляхів у випадках руйнування будівель чи інших надзвичайних ситуацій. Тому, відповідно до цих змін, чим ближче до евакуаційних шляхів буде знаходитися будівля, тим нижчою за висотою вона має бути. Так, найвищі будівлі або споруди мають розташовуватися якнайдалі від основних доріг та магістралей».

Оновлений ДБН «Планування і забудова територій» вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.

Проект розроблений на заміну ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», ДБН Б.2.4-1- 94 «Планування і забудова сільських поселень», ДБН Б.2.4-3- 95 «Генеральні плани сільськогосподарських підприємств», ДБН Б.2.4-4- 97 «Планування та забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств», ДБН Б.1-2- 95 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження і затвердження комплексних схем транспорту для міст України», СНиП ІІ-89- 80 «Генеральные планы промышленных предприятий».

http://www.minregion.gov.ua/press/news/minregion-vvodit-zhovti-liniyi-obmezhennya-zabudovi/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *