Автоматизація при наданні адміністративних послуг у будівництві для об’єктів класу наслідків (СС2 та СС3)

У Мінрегіоні проходить громадське обговорення законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо запровадження автоматичного включення до Реєстру будівельної діяльності документів, які є підставою для прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об’єктів з середніми (СС2) або значними (СС3) наслідками».

Даний документ встановлює автоматизацію процесу введення об’єкта в експлуатацію та мінімізує фактор корупції, якщо чиновник з якихось причин затягує видачу будівельних документів.

При цьому, страждає і покупець, який не може вчасно заселитися в свою квартиру, і сам забудовник: адже будь-яка затримка пов’язана з репутаційними втратами.

Також в даному законопроекті термін реєстрації декларації про готовність об’єкта скорочений з 10 до 5 робочих днів.

Ще одне нововведення, після автоматичної реєстрації документа, протягом 10 робочих днів орган державного архітектурно-будівельного контролю зобов’язаний проінспектувати задекларований об’єкт, з обов’язковою фото і відеофіксацією і занесенням відповідної інформації до Реєстру будівельної діяльності.

Після цього приймається рішення про підписання або відмову в підписанні декларації з занесенням відповідної інформації до Реєстру та присвоєння відповідного номера.

Як, кажуть експерти, в запропонованих нововведеннях не досить ясний механізм оскарження, наприклад, рішення про відмову в підписанні декларації, яким чином можна, наприклад, подавати декларацію повторно, якщо спочатку було отримано відмову.

Текст законопроекту ТУТ>> https://bit.ly/2ShL15F

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *